III Halowe Mistrzostwa Barlinka w grze podwójnej za nami

W miniony weekend (02-03.03.19 r.) na hali tenisowej przy ul. Sportowej rozegrane zostały III Halowe Mistrzostwa Barlinka w grze podwójnej o Puchar Burmistrza. Do turnieju zgłosiło się 20 zawodników (10 par), którzy zostali podzieleni na 2 grupy gdzie rozgrywali swoje mecze systemem “każdy z każdym”. Po sobotnich zmaganiach do niedzielnych półfinałów awansowały pary: Mariusz Olk/Tomasz Kaliszczak (Koszalin), Maurycy Pyclik/Michał Jarmułowicz (Szczecin), Piotr Chojenka/Tomasz Tobiański (Stargard/Szczecin), Szymon Bunda/Michał Andrzejewski (Barlinek/Szczecin).

W pierwszym półfinale para Sz. Bunda/M. Andrzejewski po wyrównanym spotkaniu wygrała z parą M. Pyclik/M. Jarmułowicz wynikiem 6/4 6/3. Drugi półfinał to prawdziwa huśtawka emocjonalna. Pierwszy set padł łupem pary M. Olk/T. Kaliszczak, druga odsłona należała jednak do pary P. Chojenka/T. Tobiański. O zwycięstwie zadecydował super tie break. Tutaj na szybkie prowadzenie wyszli zawodnicy z Koszalina i w pewnym momencie prowadzili już 9:3. Jednak tenis to sport do końca nieprzewidywalny i po paru chwilach graczom z Koszalina została już ostatnia piłka meczowa (9:8). Na szczęście dla nich w dość kuriozalnych okolicznościach udało im się ją wykorzystać i tym samym awansować do finału.
W meczu o 3 miejsce para P. Chojenka/T. Tobiański okazała się lepsza od pary M. Pyclik/M. Jarmułowicz. Natomiast w meczu finałowym para Sz. Bunda/M. Andrzejewski potwierdziła dobrą dyspozycję tego dnia wygrywając 6/1 6/3 z parą M. Olk/T. Kaliszczak. Tym samym para barlinecko-szczecińska zapewniła sobie zwycięstwo w III edycji Halowych Mistrzostw Barlinka w grze podwójnej.
 
Klasyfikacja medalowa:
1 miejsce – Sz. Bunda/M. Andrzejewski (Barlinek/Szczecin)
2 miejsce – M. Olk/T. Kaliszczak (Koszalin)
3 miejsce – P. Chojenka/T. Tobiański (Stargard/Szczecin)
4 miejsce – M. Pyclik/M. Jarmułowicz (Szczecin)
 
Podczas oficjalnego podsumowania tegorocznych Mistrzostw zwycięzców nagrodzili Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Mariusz Maciejewski.