KOŁOBRZESKI SZLEM Hotel Wellness ProVita Open

W dniach 25-26 czerwca odbył się drugi turniej z cyklu Kołobrzeski Szlem Hotel Wellness ProVita Open. Był to turniej PZT SiA wysokiej, bo aż 2 rangi. Z pewnością do udanych może zaliczyć swój występ trener barlineckiej akademii, Szymon Bunda. W pierwszym swoim meczu Szymon trafił na Daniela Lewandowskiego z Gdańska. Po zaciętym meczu i niemal 2 godzinach gry udało się awansować do kolejnej rundy z wynikiem 6/4 1/6 10/6. Następnym przeciwnikiem Szymona był zawodnik rozstawiony w turnieju z nr. 1 Paweł Szmalc z Torunia, który aktualnie zajmuje 24 miejsce w kategorii open w rankingu PZT SiA. Tutaj niespodziewanie faworyzowany zawodnik musiał uznać wyższość naszego zawodnika przegrywając 4/6 1/6. Następnym rywalem okazał się Piotr Chojenka ze Stargardu Szczecińskiego (nr. 62 PZT SiA). Po stojącym na wysokim poziomie meczu, nasz zawodnik wygrał stosunkiem 6/3 6/3 i tym samym zameldował się w finale Kołobrzeskiego Szlema Hotel Wellness ProVita Open. Drugim finalistą został Dawid Kujawa (nr. 69 PZT SiA), który awansował do niego, bez straty seta w całym turnieju. Naszemu zawodnikowi udało się dosyć gładko wygrać pierwszą partię wynikiem 6/1, jednak w drugim secie jego rywal popisał się takim samym wynikiem. Finał musiał zatem rozstrzygnąć super tie-break. Po emocjonujących zagraniach z obu stron i morderczych wymianach, lepszy w całym meczu okazał się Dawid Kujawa, wygrywając ostatecznie 1/6 6/1 10/5. Gratulujemy!