Paweł Walaszczyk z medalem na Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym

W dniach 12-13 września w Szczecińskim Centrum Tenisowym rozegrany został Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kategorii skrzatów (do lat 12). W tych zawodach naszą sekcję reprezentował Paweł Walaszczyk. Sobotni dzień zmagań był niezwykle udany dla Pawła. W swoim pierwszym meczu zwyciężył z Wojtkiem Czyżem 6/1 6/2, natomiast w drugim spotkaniu pokonał Jana Sawickiego 6/1 6/1.

W kolejnym dniu Paweł rozegrał mecz o awans do finału, a jego przeciwnikiem był Mateusz Figiel. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i zakończył się wynikiem 6/3 dla Mateusza. W kolejnej odsłonie Paweł świetnie odbudował się mentalnie i zwyciężył 6/3. O losach 1,5 godz. rywalizacji zadecydował super tie break, w którym lepszy okazał się Mateusz.

Pawłowi pozostał zatem mecz o 3 miejsce, w którym zmierzył się z Adamem Tomaszewskim. To spotkanie nasz zawodnik rozegrał świetnie pod kątem taktycznym i mimo wielu wyrównanych gemów, to jednak Paweł wygrywał kluczowe piłki zwyciężając w całym spotkaniu 6/3 6/1 i tym samym zajmując 3 miejsce w turnieju.

Gratulujemy! 🙂