Sz. Bunda wygrywa w deblu i mikście

W miniony weekend odbył się trzeci turniej z cyklu PZT SiA Wellness ProVita Open ranga 2 w Kołobrzegu. Barwy naszego miasta reprezentował Szymon Bunda w parze z Michałem Andrzejewskim (SKT Szczecin). Para Barlinecko-Szczecińska potwierdziła swoją dobrą dyspozycję z obecnego sezonu i ponownie stanęli na najwyższym stopniu podium. Nie było łatwo, w meczu ćwierćfinałowym zawodnicy musieli bronić piłki meczowej przy stanie 1:1 w setach 8:9 w super tie break’u, by ostatecznie wygrać stosunkiem 11:9. W finale para Mariusz Olk/Olaf Pysz również postawiła trudne warunki i mecz także musiał rozstrzygnąć super tie break. Ostatecznie para Bunda/Andrzejewski wygrali wynikiem 6/3 5/7 10:7.

W grach mikstowych również zwyciężył trener naszej Akademii Szymon Bunda w parze z Małgorzatą Andrzejczuk. Tutaj również było wiele emocji. W meczu półfinałowym para Andrzejczuk/Bunda broniła dwóch piłek meczowych przy stanie 1:1 w setach 7:9 w super tie break’u by ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrać 11:9. Mecz finałowy z parą Andrzejewski/Majewska także musiał rozstrzygać super tie break, w którym minimalnie lepsi okazali się Andrzejczuk/Bunda, wygrywając w całym meczu 2:6 7:5 10:6.