Szkolimy się dla was

Ostatnie trzy miesiące były dla nas pracowitym i jednocześnie niezwykle cennym okresem. Pogłębiając naszą wiedzę i umiejętności z zakresu szkolenia uczyliśmy się od najlepszych krajowych, a także światowych ekspertów. Uczestniczyliśmy w licznych konferencjach, wykładach, i sympozjach. Poznaliśmy wielu ludzi, którzy są autorytetem w tej dyscyplinie niemal na każdej płaszczyźnie, tj. m. in.:

dr Adam Królak – osoba, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, legenda polskiego tenisa, kapitan reprezentacji Polski. Jeden z najbardziej doświadczonych i szanowanych trenerów w kraju ,który przedstawił nam jak wygląda koordynacja ruchowa tenisistów na wysokim poziomie, specjalistyczne rozgrzewki tenisowe, oraz sprawdziany dla tenisistów.

Bolesław Szmyd – Trener przygotowania motorycznego kadry w Polskim Związku Tenisowym, współpracował m in. z Agnieszką Radwańską, Martą Domachowską, aktualnie pracuje z Marcinem Matkowskim. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pracować z grupami rekreacyjnymi oraz zawodniczymi pod kątem sprawności fizycznej. Zapoznał nas z planowaniem cyklów treningowych w okresie przygotowawczym oraz startowym. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób prawidłowo przygotować periodyzację treningu zawodnika wyczynowego.

Paweł Habrat – Najbardziej znany psycholog sportu w Polsce, pracuje z zawodnikami reprezentacji Polski w piłce nożnej, ręcznej i tenisie. Tematyka zajęć obejmowała metody pracy na urządzeniu biofeedback, trening mentalny, a także trening relaksacyjny.

Byliśmy także na Międzynarodowej Konferencji Trenerów Tenisa gdzie tematem przewodnim była gra podwójna. Głównymi wykładowcami byli:

Louis Cayer – Jeden z najwybitniejszych i najbardziej szanowanych trenerów w historii tenisa. Wieloletni trener i kapitan drużyn Davis Cup’a. Trener kanadyjskich złotych medalistów olimpijskich w grze podwójnej Sydney 2000 (Lareau / Nestor). Trener Jamie Murray’a jako nr 1 ATP z Bruno Soares’em. Szkoleniowiec ponad 25. zawodników z pierwszej 50 ATP w deblu, 10 top zawodników z 100 singla (w tym Andy Murray). Wykładowca na dziesiątkach konferencji trenerskich na całym świecie, w tym rekordowa liczba – 12 razy na światowych konferencjach ITF. Nagrodzony w 2011 roku przez ITF nagrodą “Zasługi dla tenisa ” – najwyższe wyróżnienie jakie może otrzymać trener.

Frank van Fraayenhoven – Przez wiele lat trener narodowy oraz Dyrektor ds. Kształcenia trenerów Królewskiego Holenderskiego Związku Tenisowego. Specjalista od pracy z juniorami jak i zawodnikami profesjonalnymi. Wieloletni kapitan drużyn narodowych.

Wszystko po to aby nasze treningi stały na jak najwyższym poziomie.

Wasi Trenerzy
Szymon Bunda i Przemysław Glapiak