Z inicjatywy Akademii Tenisa Barlinek od 1 marca trwała zbiórka na pomoc walczącej Ukrainie, z okupantem który chce wprowadzić „ruski mir”. Zbiórka trwała do 12 marca i zakończona była turniejem tenisowym. Po zakończeniu rozgrywek przeprowadzono licytację różnego rodzaju przedmiotów i usług otrzymanych od uczestników akcji i przeliczono zebrane środki.

Po przeprowadzonych konsultacjach ze stroną ukraińską, wspólnie podjęto decyzję o zakupie samochodu terenowego z przeznaczeniem dla wojska.

Jest nam niezmiernie miło, że do akcji barlineckich tenisistów dołączyły organizacje i osoby fizyczne, dzięki temu samochód dodatkowo w całości został załadowany środkami niezbędnymi dla wojska (buty wojskowe, rękawice, kurtki, opatrunki, ochraniacze a także defibrylator).

Po otrzymaniu stosownych dokumentów, 5 kwietnia Roman Bunda wyruszył na Ukrainę z pomocą humanitarną.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, przekazali przedmioty na licytację i hojnie brali w niej udział. Podziękowania kierujemy także dla osób i organizacji z poza grona tenisowego, którzy także bez wahania przyłączyli się i wsparli nas w tym szczytnym celu. Zdajemy sobie sprawę, że jest to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb, jednak wierzymy, że dzięki temu dajemy wyraźny sygnał dla innych, że to co się dzieję za naszą wschodnią granicą nie jest nam obojętne.

Dziękujemy za włączenie się do akcji:

Yonex Polska
Zdzisław Klocek
Bowling Bar Grzegorz Januszke
Fitloft Barlinek
Royal Piercing Maja Lachowicz
Auto Serwis California Marcin Regilewicz
Watex
Marcin Szulczewski
Przemysław Glapiak
Marta i Jarosław Wiśniewscy
Lions Club Barlinek
OPS Barlinek
Maciej Swat
Bogdan Bola
Zbigniew Jagielski
Sławomir Mikoś
Anna i Manfred Ihde
Angelina Kosyl
Radosław Kłoda
Zofia Dąbkowska
Maciej Boratyn
Joachim Spolankiewicz