Deblowy Turniej Barlinek Cup 2021

W minioną sobotę rozegrany został Deblowy Turniej Barlinek Cup 2021. Tego dnia mogliśmy gościć zawodników z Gorzowa Wielkopolskiego, Pyrzyc, Gryfina, Dębna i oczywiście Barlinka. W zawodach wzięło udział 13 par, które zostały podzielone na grupy i rozgrywały swoje mecze systemem “każdy z każdym”. Następnie najlepsze z nich zawalczyły o czołowe miejsca w turnieju. Była to wspaniała sobota, zarówno pod względem pięknej, słonecznej aury, jak również poziomu jaki zaprezentowali nam zawodnicy.

Po całodniowej rywalizacji w meczu finałowym spotkały się pary, które od początku turnieju uznawane były za turniejowych faworytów: Przemysław Glapiak/Jarosław Wiśniewski (Barlinek) oraz Jerzy Oleśniewicz/Bartosz Wargin (Gorzów Wielkopolski). W pierwszej partii goście z Ziemi Lubuskiej dominowali pod każdym względem i pewnie domknęli seta wynikiem 4/0. Drugą odsłonę rozpoczęli równie mocno wychodząc na prowadzenie 2/0. Gdy wydawało się, że wszystko zbliża się ku końcowi zawodnicy z Barlinka doszli do głosu. Bardzo dobra gra Jarosława z głębi pola oraz bezbłędne akcje wolejowe Przemysława dały im zwycięstwo 4/2 w drugim secie. Mecz finałowy musiał się zatem rozstrzygnąć w super tie break’u (do 10 pkt.). W tej partii mieliśmy typowy roller coaster. Początkowo gracze z Barlinka wyszli na prowadzenie 5/1, następnie gorzowianie znakomicie odrobili straty zdobywając 6 punktów z rzędu. Kolejne dwie akcje padły łupem graczy z Barlinka, tak więc na tablicy wyników mieliśmy 8/7. W następnej wymianie szkolny błąd Jarosława przy siatce doprowadził do remisu. Ostatnie dwie piłki zakończyły się na korzyść zawodników z Gorzowa Wielkopolskiego i tym samym poznaliśmy mistrzów Barlinek Cup 2021.

Gratulujemy zwycięzcom, którzy pokazali najbardziej równą formę przez cały turniej, ale także finalistom za wspaniały, emocjonujący finał 🙂

I miejsce – J. Oleśniewicz/B. Wargin (Gorzów Wlkp.)
II miejsce – P. Glapiak/J. Wiśniewski (Barlinek)
III miejsce – K. Szymański/M. Knap (Pyrzyce)

Partnerem turnieju był Totalizator Sportowy Lotto